Kultura i zabawa – Festyn rodzinny z Teatrem Słowa

Niedzielny Festyn Rodzinny „Jak to z tym Chrztem Polski było? ” zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Teatr Słowa z Mierzyna i Sołectwo Mierzyn zgromadził liczne rzesze mieszkańców na, których czekało wiele niespodzianek.

Pierwszą z nich było zaprezentowanie mieszkańcom pozyskanego sprzętu z Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich Mikro dotacje i przedstawienie plenerowego spektaklu przygotowanego z okazji 1050 lecia przyjęcia przez Polskę Chrztu ” Jak to z tym Chrztem Polski było?”.
Są to, pozyskany namiot w barwach biało-czerwonych, pod którym mogli usiąść przybyli,mobilny zestaw nagłośnieniowy, który służył do nagłośnienia Festynu i kolorowe balony które cieszyły nie tylko naszych milusińskich, .
Na przybyłych czekał też profesjonalnie przygotowany przez Teatr Słowa spektakl, którego reżyserem i autorem tekstów jest Pan Ryszard Galant.

Cały skład osobowy „Teatru Słowa” z Mierzyna, to amatorzy, którzy swój czas i pasje poświęcają muzyce i słowu.
Stroje i rekwizyty z minionej epoki, połączenie faktów historycznych z teraźniejszością i przedstawienie naszej historii w sposób dowcipny i kabaretowy, przenoszą licznie zebranych widzów w rok 996 w którym Mieszko przyjmuje Chrzest.
Podczas występu jak zwykle nie zabrakło dobrego humoru i piosenek które, zachęcały do wspólnego śpiewania i biesiadowania Organizatorzy postarali się by nikt z przybyłych się nie nudził.
Na dzieci i dorosłych czekały kiełbaski, kaszanka z grila, jabłka,wata cukrowa, balony i super pogoda.Przeprowadzono konkursy, gry, zabawy, malowanie twarzy. Był czas na rozmowy, poznanie siebie, wspólną integrację
Festyn był również okazją do poznania działalności kulturalnej i artystycznej prowadzonej przez mieszkańców Sołectwa Mierzyn.
Serdeczne podziękowania , dla członków Teatru Słowa ,Rady Sołeckiej, Stowarzyszenie Nasz Mierzyn, Rycerzy Kolumba, Starosty Polickiego za objęcie patronatem honorowym, SCH Ster, młodzieży i wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji tego jakże ważnego dla naszej wspólnoty wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.

Leave a Response