Mierzyn w Starej Fotografii do 1945

„Jedno zdjęcie jest więcej warte niż tysiące słów”, można by powiedzieć o starych fotografiach, które poruszają wyobraźnię i skłaniają do myślenia o tych którzy żyli przed nami. Stare fotografie są skarbnicą wiedzy, gdyż na nich został zatrzymany czas.

Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak wyglądali i żyli nasi poprzednicy oraz jak zmieniały się okolice, w których obecnie mieszkamy. Oglądanie starych fotografii przypomina czytanie powieści o przemijaniu. Postacie zmieniają się z biegiem lat, przychodzą coraz to nowe pokolenia, a stare ustępują im miejsca. Czas mija , a wraz z nim zmieniają się ludzie, ich otoczenie, obyczaje i nawyki. Nie zmienia się tylko stara fotografia. Jest taka sama jak kiedyś.

Gorąco zachęcamy wszystkich posiadaczy starych zdjęć do ich publikacji, na naszej stronie. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym osobom od których otrzymaliśmy zdjęcia za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli, mamy nadzieję że ta inicjatywa wzbudzi zainteresowanie, a witryna będzie żywa i coraz bogatsza w „nowe’” stare zdjęcia i ich szczegółowe opisy. Zapraszamy do współpracy mieszkańców Mierzyna i sąsiednich miejscowości.

Ocalmy od zapomnienia stare fotografie!!!

Leave a Response