„Mierzyński Wór Przygód” zgromadził tłumy mieszkańców

W niedzielne południe obiekt sportowy w Mierzynianka w Mierzynie jak co roku był miejscem, w którym odbył się coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Na zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Radę Sołecką wraz z partnerami festynie, czekało na najmłodszych mieszkańców gminy wiele atrakcji i niespodzianek.

Artykuł z Gazety Gmina Dobra info o naszym festynie:

Członkowie Mierzyńskiego Stowarzyszenia oraz Rady Sołeckiej Mierzyn zorganizowali festyn rodzinny na wysokim poziomie. Było to możliwe dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, pomocy licznych sponsorów oraz ogromnego wkładu pracy społeczników z Mierzyna.

– Dziękujemy Wam serdecznie, za to, że jesteście z nami — mówiła podczas festynu prezes Ewa Głowacka — Projekt ten został zorganizowany za pomocą środków z Budżetu Obywatelskiego gminy Dobra. Dzięki Waszym głosom, które oddaliście na ten projekt, możemy naszym dzieciom zorganizować tę wspaniałą imprezę.

Na odwiedzających czekała słoneczna pogoda i wiele niespodzianek typu: dmuchańceskakańce, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, warsztaty, konkursy, tańce, chrzest Neptuna, pojazdy militarne, można było przejść szlakiem zapomnianych zabaw podwórkowych. Nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami oraz występów artystycznych, pokazów. Każdy z małych uczestników Dnia Dziecka miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich.Teatr Słowa z Mierzyna pod kierownictwem Pana Ryszarda Galanta zaprezentował spektakl Królowa Śnieżka w nowoczesnej inscenizacji. Aktorami byli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sołectwa MierzynHarcerze  3 Szczepu „Sosnowej Szyszki” przezentowali  i prowadzili  z  dziećmi na  Mierzyńskim festynie  zapomniane zabawy podwórkowe oraz zorganizowali pokazy pierwszej pomocy.

Cały program dnia dziecka był moderowany przez konferansjera oraz prezesa Stowarzyszenia Ewę Głowacką i nic nie pozostawiono przypadkowi. Wszyscy przybyli, a przede wszystkim dzieci bawiły się doskonale. Ta cykliczne organizowana przez entuzjastów wolontariatu impreza wpisała się już na stałe w kalendarz obchodów Dnia Dziecka.

Źrodło i Foto: https://gminadobra.info

Leave a Response