Mierzyńskie Stowarzyszenie aktywnie działało podczas półkolonii

Członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn także w tym roku aktywnie włączyli się w organizację półkolonii w naszej Mierzyńskiej szkole. Pierwsze spotkanie z dziećmi przeprowadził dzielnicowy asp. Dariusz Podhajny, który nawiązał do zagrożeń związanych z zimą, a Ewa Głowacka przeprowadziła konkurs plastyczny.
Głównym tematem rozmowy była tematyka związana z bezpieczną drogą do szkoły. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na których widać było konieczność stosowania odblasków. Wskazując jaki one mają wpływ na bezpieczeństwo, kiedy się je ma, a kiedy zapominamy o takich elementach odblaskowych w codziennym życiu.
Przedstawiono też prezentację o podstawowych znakach drogowych z podziałem na pionowe i poziome.
Na zakończenie tej części spotkania przeprowadzono krótki test sprawdzający, który wypadł bardzo dobrze. Najlepsi otrzymali nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały też opaski odblaskowe i soki zakupione przez Stowarzyszenie. W następnym dniu na dzieci czekało wiele niespodzianek jak odwiedziny firmy MacDonald gdzie dzieci miały malowane twarze, otrzymały opaski na głowę, miały wykonywane zdjęcia, dostały też kupony do MacDonalda i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn.


Prezes Stowarzyszenia  Ewa Głowacka przeprowadziła konkurs plastyczny „Mierzyn w moich oczach”. Komisja, która oceniała prace miała niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo pięknie i starannie wykonane Będzie je można zobaczyć już w poniedziałek Mierzyńskiej szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w działania na rzecz dzieci.

Leave a Response