Rowerowa Międzypokoleniowa Niedziela w Mierzynie

Niedzielny poranek 3 września w Mierzynie stał pod znakiem rowerów. Wszystko to z powodu Mierzyńskiego Międzypokoleniowego Rajd Rowerowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn i Klub Rowerowy Gryfus. Była to już druga edycja tego rajdu. Tym razem jednak oczekiwania organizatorów przeszły najśmielsze oczekiwania i na stracie rajdu pojawiło się ponad czterystu uczestników.

Relacja z Tygodnika Polickiego

Wyznaczona tradycyjna trasa rajdu to ok. 15 km ze względu jednak na warunki atmosferyczne została skrócona do 13 km i prowadziła wyłącznie po drogach utwardzonych od terenu rekreacyjnego Mierzynianka do patio CH Ster, gdzie na uczestników czekały przekąski z grilla ufundowane przez Centrum Handlowe Ster oraz dla najmłodszych uczestników wata cukrowa. Liczne konkursy zorganizowane przez Klub Rowerowy Gryfus uhonorowano nagrodami, które wręczali organizatorzy imprezy Paweł Malinowski oraz Ewa Głowacka. Można też było skorzystać z możliwości oznakowania swojego roweru przez Policję, co zmniejszyć może ryzyko kradzieży.

– Środki na ten rajd pozyskaliśmy z programu społecznik finansowanego ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Ewa Głowacka prezes Stowarzyszenia Nasz Mierzyn – Z przebiegu rajdu jestem bardzo zadowolona. Mimo kapryśnej pogody udało nam się zakończyć ten rajd pomyślnie. Jak widać, wszyscy uczestnicy rajdu są bardzo zadowoleni. Dla takich momentów się żyje. Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów i dla tych wszystkich, którzy byli z nami – dodaje Ewa Głowacka.

Organizatorzy imprezy nie spodziewali się aż tak dużej liczby uczestników. Przygotowano 250 kamizelek odblaskowych w różnych rozmiarach. Policja dostarczyła jeszcze dodatkowe 100 sto sztuk i mimo to nie starczyło kamizelek dla wszystkich. Jednak dla organizatorów to nie był problem, w zanadrzu mieli pamiątkowe medale i nagrody pocieszenia w postaci bidonów i odblasków.

– Frekwencja była dla nas mega miłą niespodzianką, bo prognozy pogody nie napawały optymizmem. Dzisiaj Mierzyn był niezwykle rowerowy! – relacjonuje Paweł Mirowski z Klubu Rowerowego Gryfus.

Start rajdu nastąpił około godz. 10:00 z terenu rekreacyjnego Mierzynianka i dalej ulicą Nasienną w stronę ulic Topolowej i Łukasińskiego. Trasa prowadziła przez Mierzyńskie osiedla między innymi ulicami, Długą, Zeusa, Mierzyńską aż do Centrum Handlowego Ster. Tempo jazdy raczej rekreacyjne nawet najmłodsi nie mieli problemu z pokonaniem trasy. Rajd zabezpieczała Policja Szczecińska.

Organizatorami Rajdu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Sołectwo Mierzyn, Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, Rowerowy Mierzyn oraz Centrum Handlowe Ster. Rajd był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z programu „Społecznik”. Z wnioskiem o środki z programu społecznik wystąpiło Stowarzyszenie z Mierzyna.

Sponsorzy rajdu: Firma DGS Poland oraz www.mierzyn.net ufundowały rowerowe kamizelki odblaskowe dla uczestników rajdu. Berlin Döner Kebap, zlokalizowany w CH Ster ufundował 200 bidonów. CH Ster zaopatrzył uczestników rajdu w watę cukrową i przekąski z grilla. Dodatkowe kamizelki i gadżety poprawiające bezpieczeństwo pochodziły z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Gazeta Tygodnik Policki i portal informacyjny mieszkańców Gminy Dobra GminaDobra.info były jednym z patronów medialnych.

Źródło: Tygodnik Policki

Leave a Response