Stowarzyszenie pomagało w organizacji ferii szkolnych

Członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn, także i w tym roku aktywnie włączyli się w organizację półkolonii w Mierzyńskiej szkole.

Źródło: www.mywdobrej.pl

Prezes Mierzyńskiego Stowarzyszenia Ewa Głowacka zorganizowała spotkanie w Centrum Handlowym Ster gdzie dzieci z Dołuj i Mierzyna spotkały się ze światem robotów. W lokalu „Kobiecym Okiem” znajdującym się na ternie Centrum Handlowego Ster odbyły się zajęcia z robotyki prowadzone przez Robotfan — edukacyjne zabawy z robotami Dzieci układały konstrukcje z Lego, a następnie programowały małe roboty, poznając fascynujący świat robotów, który w formie zabawy pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię i inteligencję matematyczno-logiczną. Tego typu warsztaty w szczególności wykorzystują zagadnienia z obszaru mechaniki, szeroko pojętego konstruowania i wprowadzają w świat programowania i rozwijają umiejętności manualne. W prezencie od CH Ster dzieci otrzymały też klasyczną grę logiczną domino, a  McDonald’s ufundował dzieciom poczęstunek.

– Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które aktywnie włączyły się w działania na rzecz dzieci. – mówi prezes Stowarzyszenia Ewa Głowacka – Organizacja zajęć z tymi wspaniałymi dziećmi to naprawdę przyjemność.

Natomiast pod czujnym okiem pani Magdaleny Staniszewskiej z Fabryki Inspiracji w Mierzynie dzieci mogły uszyć zaprojektowaną przez siebie kolorową maskotkę. Poznały technikę szycia i materiały, jakie można zastosować. Na zakończenie udanego dnia czekał na dzieci owocowy poczęstunek.

Oczywiście ferie to także okazja do zapoznania się z działalnością światowego lidera fast food firmy McDonald’s.
Restauracja McDonald’s przy ulicy Ku Słońcu otworzyła swoje podwoje dla uczniów Mierzyńskiej szkoły, gdzie dzieci dowiedziały się o pracy i produktach, które stosuje się do przygotowywania posiłków, deserów, ciast, lodów, napojów. Był czas na pytania, których nie brakowało. Każde dziecko otrzymało poczęstunek zakupiony przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn. Oczywiście nie obyło się bez upominków wręczonych i ufundowanych przez przedstawicieli firmy McDonald’s.

Na zaproszenie pani Patrycji Jabłońskiej dzieci Mierzyńskiej Szkoły odwiedziły podczas ferii „Strefę Urody” w Mierzynie gdzie mogły poznać pracę stylisty, kosmetyczki. manikiurzystki, pedikiurzystki.

Na zakończenie ferii dzieci wykonały też prace plastyczne w temacie: „Co najbardziej podoba Ci się w Mierzynie?„. W wyniku głosowania przeprowadzonego przez dzieci wybrano trzy najlepsze prace, które zostały nagrodzone nagrodami specjalnymi , pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, zakupione przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn.

Ferie i nasz relacja dobiegły już końca. Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego dobrego, samych słonecznych dni i wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Źródło: www.mywdobrej.pl    
Foto: CH Ster, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn

Leave a Response