Teatr Słowa Mierzyn, odkrył Wesele Wyspiańskiego na nowo

Niedzielny festyn na popularnej Mierzyniance w Mierzynie, którego główną atrakcją było przedstawienie sztuki „Wesele Wyspiańskiego” w wykonaniu Teatru Słowa z Mierzyna zgromadził nie tylko mieszkańców Mierzyna, ale i sąsiednich miejscowości. Na przybyłych czekały między innymi stoiska lokalnych rękodzielników, własne wypieki, chleb ze smalcem kiszonymi ogórkami z Mierzyńskich ogrodów.

Najważniejszym punktem programu była wystawiona sztuka „Wesele Wyspiańskiego w Mierzynie” z wplecionymi elementami naszej historii, życia codziennego i znanych wszystkim piosenek. Sztuka na nowo została napisana przez Pana Ryszarda Galanta społecznika i reżysera amatora z Mierzyna. Aktorami „Teatru Słowa” byli też amatorzy, mieszkańcy Mierzyna członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz Rady Sołeckiej Sołectwo Mierzyn. Przedstawienie celnie obrazuje połączenie historii z codziennością, naszymi wadami, słabościami, ale i tym, co nas łączy. To żywa lekcja historii. Piękna choreografia przygotowana przez członków Teatru Słowa zachwyciła swoją kolorystyką i miłością do detalu.

– W niedzielę Teatr Słowa z Mierzyna wystawiał sztukę „Wesele Wyspiańskiego”. Byłem mile zaskoczony jakością przedstawienia, humorem i prostotą przekazu. Dodam tylko — odkryłem „Wesele Wyspiańskiego” na nowo. – napisał radny Mariusz Lindner na swoim profilu Facebook.

Festyn zakończyło wspólne biesiadowanie z tańcami przy weselnej muzyce. Konkurs na najlepszą nalewkę weselną wygrali Państwo Izabela i Dariusz Podhajny oraz Pani Bożena Koprowska.

Podczas niedzielnej imprezy Mieszkańcy Mierzyna zbierali też datki na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach w miejscowej parafii i podczas trwającego festynu, solidaryzując się z najbardziej dotkniętymi w tej tragedii. W czasie festynu zebrano 868,84 zł i 50 koron szwedzkich.

– Serdecznie dziękuję Panu Ryszardowi Galant, członkom Teatru Słowa, członkom Rady Sołeckiej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Centrum Handlowe STER, wystawcom, mieszkańcom i wszystkim uczestnikom festynu za otwarte serca, życzliwość, pomoc i wsparcie – powiedziała Ewa Głowacka prezes Stowarzyszenia z Mierzyna.

Artykuł pochodzi z Tygodnika Polickego

Leave a Response