Wójt Gminy nie uznaje Stowarzyszenia za Stronę…

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera pomimo argumentacji popartej statutem Stowarzyszenia nie uznaje Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn jako strony w postępowaniu administracyjno-prawnym dotyczącym wydania warunków zabudowy dla masztu telefonii komórkowej T-Mobile.

Sytuacja w tej sprawie jest co najmniej dziwna, jeżeli wręcz nie groteskowa.
Rada Sołecka Mierzyn reprezentując interes większości mieszkańców, Mierzyna wydaje negatywną opinię w tej sprawie. Wójt Gminy Dobra nie uznaje Rady Sołeckiej za stronę w postępowaniu z powodu braku osobowości prawnej.
W tym momencie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, jako organizacja pozarządowa posiadająca statut prawny postanawia reprezentować mieszkańców Mierzyna. Nasze zadania statutowe są jasno sprecyzowane, więc zwracamy się z prośbą o uznanie nas za stronę w tym postępowaniu dotyczącym wszystkich Mierzynian.
Niestety dostajemy odmowę od Wójta Gminy Dobra?!
Oczywiście składamy w tej sprawie odwołanie do SKO Szczecin, ale czy tak naprawdę o to tu chodzi ?
Gdzie jest ten Wójt którego działalność popieraliśmy przez te wszystkie lata ?!
Mamy nadzieję, że Pani Wójt będzie po stronie żywotnych interesów mieszkańców i pomoże nam rozwiązać ten problem z którym przyszło się nam borykać.
Razem możemy więcej!

 

Wniosek2 Wniosek3

4 comments

  1. No nie ładnie, nawet bym powiedziała : działanie celowe, ładnie się troszczy o swoich mieszkańców. Ale skarga do SKO odpowiednio wydłuży sprawę więc brawo!!

  2. A wy się znowu czepiacie. Pani wójt nie chce abyśmy marnowali wolny czas wakacyjny na takie maszty, będące przecież inwestycją celu publicznego i taka interpretacja jest dla niej widocznie wystarczająca, bo nie można być przeciwnym takiej inwestycji – wycelowanej społecznie

  3. Pani Wójt usilnie chce dać mieszkańcom Mierzyna jeszcze coś „od serca” i jak widać nie chce, aby jej w tym przeszkadzać. W sumie nie można powiedzieć, że nie jest dla nas dobra. Stara się dzielić jak może równo, bo w Dobrej oddano właśnie dwa korty tenisowe, a nam chcą postawić dwie inwestycje celu publicznego – stacje bazowe telefonii komórkowej.

  4. Należy jeszcze zaznaczyć iż w Mierzynie panuje taki ład przestrzenny że tam dokładnie tylko masztu brakuje. Obok hotelu Nord i tych bud, hall i nie wiadomo czego jeszcze, kontynuacja funkcji wynikająca z ustawy.

Leave a Response